הקיץ הגיע ואיתו גם עקיצות היתושים – אז מה באמת עושים?

קיץ זה כיף, קיץ זה חופש, קיץ זה ים ובריכה ובכלל קיץ זה הרבה זמן באוויר הפתוח ובחיק הטבע.

וכשאנחנו נמצאים בחיק הטבע או באוויר הפתוח מסתבר שיש מי שבשבילם זוהי הזמנה לארוחה חינם, ולא הפעם לא אתם הסועדים אלא הארוחה בעצמה.

אז מה באמת עושים בכדי להישמר מאותן עקיצות מטרידות שעלולות אף לסכן אותנו ולהדביק אותנו במחלות נוספות אחרות?

אז זהו, מסתבר שיש הרבה מה לעשות, הנה לפניכם מספר הצעות.

יתושים זה לא נעים

מקפידים על בגדים ארוכים מחוץ לבית

העצה הטובה ביותר להימנע מעקיצות יתושים היא לכסות את עור הגוף ככל הניתן. ככל ששטח הפנים החשוף של העור קטן יותר, כך גם קטנים הסיכויים שנעקץ על ידי היתושים. ואם כבר מדייקים אזי דעו לכם שמי שעוקץ אתכם בכזו התמדה היא דווקא היתושה. מקפידים על לבוש ארוך המכסה את כל הגוף בכל יציאה מהבית ונשמרים מעקיצות היתושים.

מוודאים את תקינות הרשתות בבית או באוהל

רשתות מגן הינן דרך מצויינת להישמר ולהימנע מעקיצות יתושים. רשתות מאפשרות איורור וזרימת אוויר טובה יותר מאשר חלונות סגורים למשל, אך אם יש דבר הפוגם ביעילות הרשתות זוהי שלמותן. אפילו חור קטן ברשת הופך אותה ללא יעילה במיוחד בהגנה מיתושים המצריכה אטימה קרובה להרמטית. גם יתושה פעילה אחת במהלך הלילה בחדר השינה או באוהל עלולים להפוך את הלילה למסוייט במיוחד. הקפידו על תקינות הרשתות שלכם והקפידו לסגור אותן אחריכן בכל כניסה ויציאה מהבית או האוהל.

שומרים על רוח טובה

יתושים לא אוהבים רוח, וזאת בלשון המעטה. כאשר יש רוח היתושים מתקשים לאתר את טרפם, לנווט לכיוונו ובכלל מתקשים מאד בלעקוץ אותו. רוח מפחיתה מאד את פעילותם האפקטיבית. הפעלה של מאווררי תקרה או שולחן או מזגן יכולה להפחית באופן דרמטי את סיכויי ההיעקצות שלכם. אז אל תשכחו לשמור על רוח טובה!

מתמגנים נגד יתושים גם ביום וגם בלילה

נהוג לחשוב שיתושים פעילים רק בשעות הלילה אך לא כך הוא הדבר. יתוש הנמר האסיאתיי למשל, פעיל יותר ועוקץ יותר בשעות היום מאשר בשעות הלילה. היות ויתוש זה נפוץ מאד במחוזותינו בשנים האחרונות, יש לוודא כי אנו מתמגנים מפני עקיצות יתושים לאורך כל שעות היממה ולא בשעות הלילה בלבד. הגנה אפקטיבית במשך כל שעות היום מבטיחה לנו שנשמור על גופנו נקי מעקיצות יתושים גם ביום וגם בלילה.

מתקלחים בתדירות גבוהה יותר בחודשי הקיץ

הידעתם? יתושים נמשכים לבני אדם בעיקר בעקבות פליטת דו תמוצת הפחמן שלהם וריחות גוף וזיעה הנודפים מהם. אז בעוד שלא נוכל להמליץ לכם להפחית במספר הנשימות שלכם, נוכל גם נוכל להמליץ לכם להתקלח לעיתים תכופות יותר, זה יעזור לכם למשוך פחות יתושים ובעקבות כך גם להיעקץ פחות.

מתמרחים בתכשירי הגנה אפקטיביים לעקיצות יתושים

ניתן להפחית באופן משמעותי גם אם לא למנוע כליל עקיצות יתושים באמצעות מריחה של תכשירי הגנה נגד עקיצות יתושים. יש לוודא כי התכשיר בו אתם משתמשים מתאים לכם ואינו מעורר תגובות אחרות שאינן רצויות.

כיום מצויים בשוק שלל תכשירים המורכבים מרכיבים צמחיים בלבד וללא כל כימיקלים המסכנים את בריאותכם.  דאפיס ג'ל למניעה – תכשיר למניעת עקיצות הוא אחד מהם.

ואם כבר נעקצתם – תרצו להכיר את דאפיס טריטמנט ג'ל – שיספק לכם טיפול והקלה טבעיים אחרי עקיצה.

 

בברכת קיץ מהנה וללא עקיצות יתושים ככל הניתן

זיוה שמטוב וצוות בית מרקחת הגליל

תכשירים מומלצים לשמירה בפני עקיצות יתושים או מניעת גירוד אחרי העקצות

×

עגלת קניות