איך לחץ נפשי משפיע על אקזמה של העור – אטופיק דרמטיטיס? ואיך מתמודדים באופן טבעי?

  • קטגוריה:כללי

העור, האיבר הגדול ביותר בגוף האדם, נועד להגן עלינו מהעולם שבחוץ. הוא קשור בקשר הדוק לתפקוד של מערכות רבות בגופנו, ומשקף במידה רבה את מה שקורה בגוף, ומסתבר, גם בנפש.
לחץ נפשי הוא גורם סיכון משמעותי למחלות עור, ביניהן אטופיק דרמטיטיס – אקזמה של העור. הטיפול הטבעי שאנחנו ממליצים עליו הוא בעזרת צמח האייספלנט המופלא (Ice Plant), המחדש את מאזן השמנים והלחות הטבעיים בעור.

אטופיק דרמטיטיס, לחץ נפשי וצמח האייספלנט עור

לסדרת המוצרים Dr. Hauschka Med series ממותג הקוסמטיקה האורגנית הבינלאומי ד"ר האושקה, יש אפקט מונע ומייצב במלחמה מול אטופיק דרמטיטיס. מלבד צמח האייספלנט, הם מכילים צמחי מרפא ושמנים טבעיים.

אקזמה של העור, או אטופיק דרמטיטיס (דלקת של העור על רקע אלרגי, לא ספציפי), היא מחלת עור דלקתית כרונית המאופיינת בתקופות של התלקחות ובתקופות של הפוגה (רמיסיה). תסמיני המחלה הכוללים פריחה, קשקשת וגרד עז באזורים משתנים על פני העור, פוגעים פגיעה קשה באיכות החיים של הסובלים ממנה. הגירוי והגרד המתמשכים יוצרים מעגל קסמים המחמיר בתורו עוד יותר את מצב העור. בעקבות כך, הסובל מאקזמה חווה רגישות גדולה, נפשית ופיזית. 

על אף שמדובר במחלה נפוצה אשר אחוז הסובלים ממנה עולה בהתמדה בעולם המערבי, נכון להיום לא קיימת הסכמה לגבי הגורמים לה. יחד עם זאת, אין ספק כי לחץ נפשי מהווה את אחד הגורמים המשמעותיים להתפרצויות התקופתיות שלה.  

תכשירים סטרואידליים מקומיים למריחה על העור המהווים את הקו הטיפולי הראשון כיום, עלולים, בשימוש ממושך ובלתי מבוקר, לגרום לתופעות לוואי כגון: הידקקות של העור, שינויי פיגמנטציה, שיעור יתר, ואף השפעה סיסטמית על הגוף כולו. בתקופה בה כולנו נתונים ללחץ נפשי מוגבר חשוב לדעת כי ישנן אלטרנטיבות טבעיות ויעילות, נטולות תופעות לוואי.

משחה אלטרנטיבית המקבלת את השראתה ויעילותה מהטבע- צמח האייספלנט, או בעברית: אהל הגבישים (Mesembryanthemum crystallinum) גדל באופן טבעי באדמה חולית ורווית מלח תחת השמש הקופחת של דרום אפריקה. על רקע צחיח זה, צמח האייספלנט גדל בצפיפות ויוצר מרבדים פרחוניים בזכות התמחותו באגירת מים בשלפוחיות, או וסיקולות קטנות, על גבי גוף הצמח (שמו העממי של האייספלנט מתייחס למראה וסיקולות המים הדומה לאגלי קרח נוצצים). 

מיצוי ייחודי של ריר האייספלנט הוא המרכיב הבולט בסדרת המשחות לעור יבש הנוטה לאטופיק דרמטיטיס של חברת ד"ר האושקה- חברה ותיקה המתמחה בקוסמטיקה וקרמים פרא-רפואיים טבעיים ואורגניים. ממחקר שערכה החברה יחד עם אוניברסיטת גרייסואלד בגרמניה עולה כי הרכיבים בצמח שבזכותם הוא משגשג באזורים צחיחים דומים בהרכבם הכימי לרכיב הקושר לחות בעור שלנו (natural moisturizing factor NMF). לפיכך, בעזרת מיץ הצמח, לא בלבד שהקרם מעניק לחות כי אם יכול לשקם את יכולת העור בשמירה על הלחות שלו, כאשר נעשה בו שימוש יומיומי. 

בנוסף, קרמי האייספלנט של ד"ר האושקה מכילים גם שמנים וחמאות המביאים להקלה מיידית של תחושת  הגרד. בזכות שילוב שמנים וחמאות שזמן ספיגתם בעור שונה (למשל, שמן הפרג הנספג במהירות, לעומת שמן האבוקדו או החוחובה הנספגות לאט יותר והחמאות שנספגות לאט עוד יותר) הפורמולה עוזרת לשמירת לחות העור לאורך זמן ולהקל על תסמיני אטופיק דרמטיטיס ואקזמות שונות. 

חושבים שהמאמר יכול לעניין חבר/ה או בן משפחה?

נשמח אם תשתפו

×

עגלת קניות

Open chat
אפשר לעזור לך?
שלום, אנחנו כאן כדי לעזור!
להתייעצות עם רוקח לחצו על הכפתור >>>