רפואת כאב: טיפול מקומי בכאב באופן אינדיווידואלי ובאמצעים טופיקליים

  • קטגוריה:כללי

תחום רפואת הכאב הינו תחום הולך ומתפתח. העלייה בתוחלת החיים ובכמות הניתוחים המבוצעים הביאו להגברת המודעות לכאבים כרוניים ולצורך במחלקות ומרפאות מתמחות המספקות מענה לסובלים מהם. על אף התקדמות משמעותית בהבנה של מנגוני הכאב בגוף, הטיפול התרופתי הניתן נותר במידה רבה דומה לכשהיה.

טיפול בכאב מקומי בעזרת רפואת כאב

התרופות משככות כאב הנפוצות כיום הן בעלות תופעות לוואי וסיכונים בריאותיים ידועים. הסוג הנפוץ ביותר של משככי כאב קל עד בינוני – פרצטמול ותרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידיות (NSAID), הן בעלות השפעה מזיקה על הכבד, הכליות, מערכת העיכול ועוד. השימוש במשככי כאבים עוצמתיים יותר, כגון אופיאטיים, מוגבל בשל הפוטנציאל ההתמכרותי המסוכן שלהם. 

אל מול תמונת מצב זו, השימוש בקרמים משככי כאב עולה בהתמדה בשל היותם יעילים ובטוחים לשימוש.

לטיפול טופיקלי בכאב מספר יתרונות בולטים לעומת הטיפול הפומי:

  • הפחתה בתופעות הלוואי: הטיפול הטופיקלי הינו ללא תופעות לוואי גסטרואינטסטינליות ובעל תופעות לוואי סיסטמיות פחותות
  • סיפוק הקלה מקומית על כאב ודלקת ע”י מריחה ישירות על מקור הכאב
  • הפחתת ריכוז החומר הפעיל
  • פוטנציאל התמכרותי מופחת
  • עלייה בהיענות החולה לטיפול
  • מניעה של מטאבוליזם first pass בכבד

יתרונות אלו הופכים את הקרמים לטיפול בכאב לחשובים במיוחד עבור הסובלים מכאב כרוני החולים במספר מחלות, ולפיכך מטופלים בתרופות נוספות שונות. 

הכנה אינדיבידואלית

לצד היתרונות השונים שפורטו לעיל, ההכנה של משככי כאב בצורת קרם לטיפול מקומי מספקת לרופא את האפשרות לשלב בין חומרים פעילים שונים, ובכך להתאים את הטיפול לחולה האינדיבידואלי.  ניתן ליצור קומבינציות של מספר חומרים פעילים משככי כאב כך שיצרו פעילות סינרגטית,בצורה המבטיחה את יעילות התרופה, לצד הפחתת תופעות הלוואי שלה.

טיפול בכאב בעזרת רפואת כאב

טיפול בכאב מסוגים וממקורות שונים

שילוב חומרים פעילים בהרכבים שונים המותאמים לסוגי כאב  כמו פציעות ספורט בדרגות שונות,נוירופתיה כללית או כתוצאה מכימותרפיה או נוירופתיה סוכרתית,כאב גב,פיברומיאלגיה ועוד

לרשות הצוות שלנו ידע מצטבר משנת 1935 ברקיחת רמדיס הומאופתיות, צמחי מרפא וארומתרפיה. נשמח לשוחח, להכיר אתכם מקרוב ולהתאים את הטיפול הנכון ביותר עבורכם.

×

עגלת קניות

Open chat
אפשר לעזור לך?
שלום, אנחנו כאן כדי לעזור!
להתייעצות עם רוקח לחצו על הכפתור >>>